Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Německý ovčák

                                                                            NĚMECKÝ OVČÁK

                                                                               ( German Shepherd Dog )

Německý ovčák je plemeno psa, pocházející z Německa. Je to nejrozšířenější plemeno psů na světě a nejrozšířenější služební plemeno – v podmínkách ČR se používá k ochraně majetku i k práci policejní, záchranářské, vodí slepce. Kdysi byl německý ovčák zneužit k hlídání zajatců v nacistických táborech.

Je to silný, středně velký pes, s velmi dobře vyvinutou svalovou soustavou. Kostra německého ovčáka je hodně silná a pevná. Výraz v obličeji je živý, pozorný. Hlava je suchá, přiměřeně široká. Uši pevné, vysoko nasazené, rovné-vztyčené (u štěňat až do věku 8 měsíců mohou být ještě svěšené). Ocas je dlouhý, hustě porostlý srstí, v klidu svěšený dolů. Chrup dobře vyvinutý, zdravý, plný počet zubů, nůžkový skus. Oči středně velké, mandlovité, šikmo položené. Barva očí pokud možno tmavohnědá. Krk je silný, svalnatý, středně dlouhý. Kohoutek vysoký, Linie hřbetu od kohoutku mírně upadající až ke špičce ocasu. Hrudník hluboký, ne příliš široký. Tlapky kulaté. Německý ovčák pro podmínky registrovaného chovu je kontrolován na dysplazi kyčelních kloubů. Přípustné hodnoty pro další chov jsou: 0 — negativní, 1 — téměř negativní, 2. stupeň — ještě přípustný.

                                                                  

hmotnost 34–43 kg
výška 55–65 cm
barva celočerná
vlkošedá
černá se znaky
bílá barva je nepřípustná

 

                         http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/43/Aksel.JPG       http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1e/Schaeferhundruede.jpg

                     

 

TOPlist